Bardzo dobra inauguracja rozgrywek w wykonaniu najmłodszych siatkarek KPS.

16 stycznia 2016 r. w Stalowej Woli rozpoczęły swój cykl rozgrywek w Wojewódzkich Eliminacjach Kinder+Sport Puchar Polski najmłodsze zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej. 45 zawodniczek KPS w wieku szkoły podstawowej startowało w turniejach w trzech kategoriach wiekowych mając za swoje przeciwniczki zespoły z Mielca, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Zaleszan.

Autorkami największej niespodzianki okazały się najmłodsze zawodniczki KPS startujące w kategorii „Dwójek”.  W turnieju tym startowało 30 zespołów z czego 7 z Klubu Piłki Siatkowej. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne. W tej fazie rywalizacji do grupy finałowej mogło awansować 8 zespołów. Po emocjonujących meczach 4 nasze zespoły wywalczyły awans do finału i zmagań o miejsca 1- 8.  W całym turnieju bezkonkurencyjny okazał się zespół KPS 1 Nowa Dęba, który wygrywając wszystkie swoje mecze zajął I miejsce w turnieju. Zespół grał w składzie:

Emilia Durlak i Natalia Trawińska

Jednak największą niespodziankę sprawił nam zespół KPS 3 Nowa Dęba. Drużyna ta po bardzo zaciętej rywalizacji grupowej awansowała do fazy finałowej turnieju, w której przegrała mecz o najwyższe miejsce z pierwszym naszym zespołem zajmując ostatecznie 2 lokatę. W jej składzie grały:

Klaudia Noga i Natalia Chuchla.

1. miejsce w fazie finałowej zajął zespół KPS 4 Nowa Dęba:

Weronika Buras, Oliwia Karp, Wiktoria Gurdak

1. miejsce w fazie finałowej zajął zespół KPS 2 Nowa Dęba:

Ilona Sito i Oliwia Tomczyk

W wyjeździe uczestniczyło 21 dziewcząt z klas 4. nowodębskich szkół podstawowych.

Turniej „trójek” – dziewczęta w wieku klasy 5. i młodsze.

W turnieju tym Klub Piłki Siatkowej zgłosił 4 zespoły, w których grało 14 zawodniczek. Zespoły podzielone zostały na 2 grupy po 8 zespołów. W wyniku eliminacji grupowych zespół:

KPS 1 Nowa Dęba w składzie: Emilia Durlak, Gabriela Zalińska, Roksana Paszta,

awansował do grupy finałowej, w której walczył o 3 miejsce w turnieju. Niestety ulegając w tej walce zespołowi z Mielca zajął ostatecznie 4 miejsce w turnieju,

KPS 2 Nowa Dęba grający w składzie: Fabiana Pluta, Magdalena Skimina, Julia Rozmus

wywalczył awans do pierwszej ósemki, gdzie wywalczył 5 miejsce pokonując zespół z Tarnobrzega.

W pozostałych zespołach grały:

KPS 3 Nowa Dęba: Natalia Rozmus, Julia Durda, Daria Safin, Kamila Radek.

KPS 4 Nowa Dęba: Julia Szypuła, Wiktoria Kieraga,  Maria Wolwowicz, Emilia Bogdan.

Turniej „Czwórek” – klasy 6.

W rywalizacji czwórek wystartowało 12 zespołów: z Mielca, Stalowej Woli, Tarnobrzega, Zaleszan i Nowej Dęby.  Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po cztery zespoły. W wyniku rywalizacji w grupach nasze zespoły uplasowały się na miejscach 7-9 – zespół I i 10 – 12 – zespół II. W turnieju brało udział 10 zawodniczek z klas 6.

Zespół 1: Karolina Trawińska, Julia Czerwiec, Julia Krelska, Dominika Szpunar, Klaudia Wilk

Zespół 2: Eliza Miłaszewicz, Ola Stróż, Martyna Flis, Iwona Tomczyk, Wiktoria Wyka

Dziewczęta biorą udział w rozgrywkach piłki siatkowej dzięki środkom pozyskanym z budżetu Gminy Nowa Dęba w ramach konkursu na realizację zadania z zakresu rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy Nowa Dęba na rok 2016. KPS otrzymał na ten rok dotację w wysokości 62 tys. zł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.