KPS w finałach Mistrzostw Polski!!!

4 czerwca 2016 r. w Przemyślu odbył się finał wojewódzki cyklu rozgrywek mini siatkówki. Od stycznia ponad 60 drużyn z całego Podkarpacia rywalizowało w turniejach eliminacyjnych w kategorii „Dwójki” dziewcząt. W wyniku eliminacji w tej grupie wiekowej 3 zespoły KPS Nowa Dęba wywalczyły awans do turnieju finałowego. Na zawody awansowało w sumie 16 najlepszych zespołów z naszego województwa. Reprezentowały one kluby siatkarskie z Rzeszowa, Krosna, Przemyśla, Mielca, Tarnobrzega, Leżajska i Nowej Dęby.

W finałach zespoły podzielone zostały na 4 gupy, w których rozgrywano mecze-sety do 25 punktów systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do dalszej fazy turnieju przechodziły 2 najlepsze zespoły. Udało się to jedynie zespołowi KPS 1 Nowa Dęba. W drugiej fazie turnieju dziewczęta nasze grające w tym zespole stoczyły z zespołem „Sparta” Rzeszów heroiczny bój o wejście do czołowej „czwórki” wygrywając set-mecz 30:28.

Drużyna KPS w półfinale turnieju trafiła niestety na lepiej dysponowany zespół z Krosna ulegając mu po kolejnej ciężkiej walce 22:25. Jako przegrany jednego z półfinałów ostatni mecz o brązowy medal i trzecie miejsce w mistrzostwach województwa drużyna nasza rozegrała z najlepszym zespołem z Mielca. Mecz ten to nie tylko gra o brązowy medal i trzecie miejsce w województwie. Ewentualne zwycięstwo w nim premiowane było awansem do finałów ogólnopolskich. Zespół nasz w ostatnim meczu turnieju szybko osiągnął przewagę kilku punktów i dzięki temu spokojnie mógł kontrolować przebieg dalszej fazy spotkania stopniowo przewagę tę powiększając. W efekcie końcowym w meczu o 3. miejsce na Podkarpaciu i brązowy medal Mistrzostw Województwa drużyna nasza pokonała przeciwniczki 25:10. W najlepszym naszym zespole grały: Emilia Durlak oraz Natalia Trawińska.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w Częstochowie w dniach 7-10 lipca 2016 r.
Dwa pozostałe zespoły w kategorii „Dwójek” zajęły miejsca 9-12 a grały w nich: Wiktoria Gurdak, Klaudia Noga, Weronika Buras, Oliwia Karp, Ilona Sito, Patrycja Zollner.
W tym samym terminie i miejscu odbywał się również turniej finałowy „Trójek” – dziewczęta w wieku klasy 5. Do tego turnieju w wyniku eliminacji, w których brało udział ponad 40 zespołów naszego województwa zakwalifikowało się 12 drużyn w tym jedna KPS Nowa Dęba. Dziewczęta nasze trafiły do bardzo wyrównanej grupy. Po sześciu meczach-setach trzy drużyny zanotowały na swoim koncie po 2 zwycięstwa i o awansie do dalszych gier decydowały małe punkty. Na nieszczęście dla naszego zespołu do awansu zabrakło nam 2. małych punktów – to zaledwie dwie przegrane akcje w trzech rozegranych setach. Mimo to zespół nasz grający w składzie: Gabriela Zalińska, Roksana Paszta, Wiktoria Kieraga oraz Fabiana Pluta i Julia Rozmus zasłużył na słowa uznania za wolę walki i zaangażowanie na boisku. Ostatecznie drużyna ta zajęła 7 miejsce w województwie

Dziewczęta nasze mogą realizować swoje pasje związane z siatkówką dzięki środkom pozyskanym przez KPS z budżetu Gminy Nowa Dęba w konkursie wspierającym rozwój sportu na terenie naszego miasta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.