Siatkarski weekend

W dniach 19-20 listopada 2016 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie odbyły się trzy turnieje piłki siatkowej. Gospodarzem każdego z nich był Klub Piłki Siatkowej. W sobotę miały miejsce 2 turnieje. Pierwszy z nich to turniej minisiatkówki w kategorii dziewcząt rocznik 2005 i młodsze, które zawody swoje rozgrywały w zespołach trzyosobowych. W Nowej Dębie gościliśmy w tej kategorii zespoły z Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego. Łącznie w zawodach tych uczestniczyło 8 drużyn. W wyniku kilkugodzinnych rywalizacji I. miejsce zdobył zespół UKS „Jedynka” 1 Ostrowiec Świętokrzyski, który w finale pokonał drużynę gospodarzy KPS 1 Nowa Dęba. Trzecie miejsce w turnieju wywalczył drugi zespół z Ostrowca. Kolejne miejsca przypadły drużynom: MUKS „Piątka” 1 Sandomierz, KPS 4 Nowa Dęba, KPS 3 Nowa Dęba, KPS 2 Nowa Dęba i MUKS „Piątka” 2 Sandomierz.
Drugim sobotnim turniejem rozgrywanym w Nowej Dębie był turniej w kategorii „Czwórek” (dziewczęta rocznik 2004 i młodsze). W turnieju tym wysytartowało 5 zespołów. W wyniku zaciętej rywalizacji do finału imprezy awansowały zespoły MUKS „Piątka” 1 Sandomierz oraz KPS 1 Nowa Dęba. W meczu finałowym od początku zdecydowaną przewagę uzyskały dziewczęta z Nowej Dęby. Tak jak mecz zaczęły tak i zakończyły zajmując w całym turnieju 1. miejsce. Trzecie miejsce zajął zespół UKS „Jedynka” 1 Ostrowiec Świętokrzyski, 4. KPS 2 Nowa Dęba a 5. MUKS „Piątka” 2 Sandomierz.
W niedzielę z kolei w nowowybudowanej hali sportowej przy SP-2 odbył się turniej ligowy młodziczek będący częścią podkarpackiej ligi tej kategorii wiekowej. W turnieju tym padły następujące wyniki: KPS Nowa Dęba – UKS NIWA Niwiska 0:2, UKS NIWA Niwiska – MKS Łańcut 2:0, MKS Łańcut – KPS Nowa Dęba 2:0.
Dziewczęta Klubu Piłki Siatkowej uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom z budżetu Gminy Nowa Dęba przeznaczonym na wspieranie sportu na terenie naszego miasta.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.