10. miejsce w Mistrzostwach Polski młodych zawodniczek Klubu Piłki Siatkowej.

W dniach 26-29 czerwca 2017 r. w Zabrzu odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski w minisiatkówce w kategoriach wiekowych U10, U11 i U12. Startowało w nim łącznie 96 najlepszych w Polsce drużyn dziewcząt oraz tyle samo zespołów chłopców. Ekipy w nim uczestniczące musiały przejść cykl eliminacji wojewódzkich, z których tylko dwie najlepsze z każdego województwa uzyskały prawo gry w wielkim, ogólnopolskim finale. Wśród zespołów tych znalazły się dwie drużyny dziewcząt reprezentujące nasze miasto – w kategorii U10 oraz U11. Obie w wojewódzkich rozgrywkach wywalczyły tytuły Mistrzyń Podkarpacia. Młodszy zespół zasłużył na szczególne uznanie trenując piłkę siatkową jedynie 10 miesięcy. Mierząc się z zespołami bardziej doświadczonymi na arenie ogólnopolskiej zajął 23 miejsce na 32 zespoły startujące w turnieju finałowym. Można wynik ten określić mianem sukcesu z jednego względu – tylko w samym Podkarpackiem o prawo gry w finale Mistrzostw Polski ubiegało się ponad 50 zespołów, a w skali kraju to już liczby bliskie 1000. Drużynę stanowiły: Martyna Janowska, Nikola Guściora, Emilia Skura.
Zespół starszy walczący w kategorii U11 to już bardziej doświadczone (jeśli w tym wieku można już to stwierdzić) zawodniczki. Za sobą miały między innymi finał mistrzostw Polski 2016 r. Drużyna postawiła sobie za cel poprawienie wyniku z 2016 roku (16 miejsce w Polsce). Jak sobie postanowiły tak też zrobiły. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania i w przekroju całego turnieju Mistrzostw Polski 2017 doszły do etapu walki o miejsca 9-12. W walce o wejście do strefy 10-ciu najlepszych zespołów w kraju na drodze naszych dziewcząt stanęła drużyna UKS Atena Warszawa. Trudny mecz padł łupem naszych zawodniczek, które wygrały go 2:1. W ostatnim meczu turnieju w walce o 9. miejsce uległy niestety zawodniczkom z UKS Lider Konstantynów Łódzki 1-2  (17:15, 5:15, 9:11) potwierdzając tym samym, że miejsce, które zajęły nie było dziełem przypadku. Dziękujemy dziewczętom za godną postawę w ciężkim jak dla tak młodych zawodniczek turnieju (w sumie od wtorku do czwartku do południa dziewczęta rozegrały 11 meczów) – zespół U11 występował w składzie: Emilia Durlak, Natalia Trawińska, Klaudia Noga, Wiktoria Gurdak.
Turniej w Zabrzu wspierały wielkie postaci polskiego sportu: Tomasz Majewski, Monika Pyrek, Oktawia Nowacka, Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Sebastian Świderski.
Obie drużyny mogły wystartować w turnieju Mistrzostw Polski Zabrze 2017 dzięki Gminie Nowa Dęba oraz wsparciu Zakładów Metalowych Dezamet SA.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.