- wysokość siatki 220 cm
5. Gimnazjum chłopcy
- wysokość siatki 230 cm

4. Postanowienia ogólne:
a) Do turnieju może zgłosić się zespół którego zawodnicy spełniają kryterium kategorii wiekowej oraz są mieszkańcami Miasta i Gminy Nowa Dęba
b) Zawodnik może występować tylko w jednym zespole.
c) Na boisku nie ma podziału na zawodników linii obrony i linii ataku
d) w turnieju klas 4. istnieje możliwość wykonywania zagrywki sposobem górnym oburącz
e) w turniejach klas 4. 5. i 6. szkół podstawowych mogą grać zespoły mieszane (w zależności od wieku: dziewczyna + chłopak, jedna dziewczyna + dwóch chłopców lub dwie dziewczyny + jeden chłopak)
f) obowiązuje cykliczna kolejność wykonywania zagrywki
g) preferowany system gry: jeden set do 15 punktów bez wymaganej dwupunktowej przewagi
h) organizator zastrzega sobie możliwość zmiany systemu gry w zależności od liczby zgłoszonych zespołów
i) w kategoriach klas 4. i 5. mecze rozgrywane będą piłkami mini, w pozostałych kategoriach piłkami o rozmiarze standardowym
j) zespoły zostaną rozlosowane do 4 grup eliminacyjnych A, B, C, D w których rozegrane zostaną eliminacje w systemie „każdy z każdym”
k) z eliminacji grupowych do fazy półfinałowej awansują po 2 zespoły z każdej grupy. W fazie tej mecze rozgrywane będą w systemie pucharowym – zespół przegrany odpada z dalszej gry zajmując miejsca 5-8.
l) System gier w fazie półfinałów będzie wyglądał następująco:
Rozegrane zostaną mecze pomiędzy zespołami zajmującymi 1. i 2. miejsce w grupach wg następującego klucza:
Mecz nr 1 : 1A-2B , Mecz nr 2: 1B-2C, Mecz nr 3: 1C-2D, Mecz nr 4 : 1D-2A gdzie w kluczu litera oznacza grupę eliminacyjną, a cyfra zespół, który zajął 1. lub 2. miejsce w tej grupie.
Mecze w fazie finałów rozgrywane będą między zwycięzcami meczów o numerach 1- 4 wg poniższego klucza:
zwycięzca meczu nr 1 – zwycięzca meczu nr 2 zwycięzca meczu nr 3 – zwycięzca meczu nr 4. Zwycięzcy tych meczów zagrają mecz o 1 miejsce, przegrani natomiast mecz o 3 miejsce w turnieju.
ł) W turnieju w fazie eliminacyjnej obowiązuje zasada: „KAŻDY PUNKT NA WAGĘ ZŁOTA” . Oznacza to, że o końcowej kolejności po eliminacjach grupowych i o awansie do fazy półfinałowej decydować będzie różnica pomiędzy sumą zdobytych a sumą straconych małych punktów we wszystkich rozegranych w eliminacjach setach. Im większa różnica pomiędzy punktami zdobytymi a straconymi tym wyższe miejsce. Nie ma znaczenia fakt wygranego seta.
m) O kolejności zajmowanych miejsc w eliminacjach grupowych decyduje:
1. Różnica małych punktów zdobytych i straconych we wszystkich rozegranych setach
2. Lepszy stosunek małych punktów
3. Wynik meczu pomiędzy zainteresowanymi zespołami
n) dokumenty uprawniające do udziału w turniejach:
- ważne badanie lekarskie lub pisemna zgoda rodziców
- legitymacja szkolna lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem
o) zawody sędziować będą sędziowie młodzieżowi nie uczestniczący w rozgrywkach danej kategorii wiekowej, pod nadzorem sędziów koordynatorów
p) W turnieju obowiązują zasady „fair play” zarówno podczas gry jak i w przerwach,
r) W razie nie przestrzegania tej zasady i ogólnie przyjętych norm zachowania organizatorzy zastrzegają sobie min. prawo usunięcia zawodnika lub zespołu z uczestnictwa w rozgrywkach.
s) Organizator zapewnia na turnieju opiekę medyczną jednakże nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje mające miejsce podczas gry na boisku jak i poza nim.
t) Wyrażenie zgody rodzica lub opiekuna prawnego na uczestnictwo w turnieju jest równoznaczne z tym, że dziecko jest ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków. Świadczy również o braku jakichkolwiek przeciwwskazań zdrowotnych wykluczających możliwość startu dziecka w zawodach o charakterze rekreacyjno-sportowm. Jest również akceptacją niniejszego regulaminu.

5. Nagrody i wyróżnienia:
Za zajęcie pierwszego, drugiego lub trzeciego miejsca każdy zawodnik drużyny otrzymuje stosowny medal lub statuetkę oraz dyplom. Pozostali uczestnicy, którzy awansowali do fazy półfinałów za zajęcie miejsc od 4 – 8 otrzymują pamiątkowe dyplomy.

6. Zgłoszenia:
Zgłoszenie zespołu wraz z oświadczeniami rodziców uczestników turnieju należy złożyć do trenerów Klubu Piłki Siatkowej w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie lub sekretariatu szkoły. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w ostatnią środę przed terminem zawodów o godz.15.00

7. Sprawy różne:
Klub Piłki Siatkowej zapewnia podczas turnieju opiekę medyczną jednakże nie odpowiada za szkody zdrowotne wynikłe podczas jego trwania. Zawodnicy startują w turnieju za zgodą i na odpowiedzialność swoich rodziców. W sprawach spornych nie objętych niniejszym regulaminem decyduje organizator. Nie bierzemy również odpowiedzialności za rzeczy pozostawione i zagubione.