Mini na Plus

W dniu 22 października 2016 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie odbyły się międzywojeówdzkie turnieje minisiatkówki dziewcząt, które rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych:
I. „Czwórki” – rocznik 2004.
II. „Trójki” – rocznik 2005
III. „Dwójki” – rocznik 2006 i młodsze.
Jak można wnioskować z nazw poszczególnych kategorii zespoły składały się właśnie z takiej ilości zawodniczek. W całodziennych zmaganiach, których gospodarzem był Klub Piłki Siatkowej uczestniczyło 25 zespołów, w których składach grało łącznie 70 zawodniczek. W kategorii „Czwórek” zwyciężył zespół MUKS „Piątka” Sandomierz. Drugie miejsce zajął zespół KPS I Nowa Dęba. Na trzecim miejscu uplasowała się druga drużyna KPS Nowa Deba, a czwartą pozycję zajął zespół UKS Niwa Niwiska.
W kategorii „Trójek” najlepszym zespołem turnieju został KPS I Nowa Deba, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał drużynę UKS Niwa Niwiska. Zespół z Niwisk zajął II miejsce w turnieju. Trzecie miesce przypadło drużynie MUKS Piątka Sandomierz III. W fazie finałowej czwarte miejsce wywalczył zespół MUKS Piątka Sandomierz IV. W turnieju „Dwójek” – dziewczęta z klas IV-tych i młodsze uczestniczyło 12 zespołów. Dziewczęta, po zaledwie 1,5 miesiąca treningów, wyszły po raz pierwszy w swoim „siatkarskim życiu” na boisko gdzie z dużym zapałem i z wielką dozą emocji zagrały swoje pierwsze mecze w sportowej karierze. W wyniku tej rywalizacji do ścisłego finału zakwalifikowały się 4 zespoły KPS Nowa Dęba. Po wewnątrzklubowych pojedynkach kolejność końcowa turnieju w tej kategorii wiekowej przedstawia się następująco:
1. miejsce-   KPS Nowa Dęba I
2. miejsce-   KPS Nowa Dęba II
3. miejsce-   KPS Nowa Dęba III
4. miejsce-   KPS Nowa Dęba IV
Najlepszym zespołom gratulujemy wyników a wszystkim zawodniczkom wspaniałej postawy na turnieju.
Dziewczęta Klubu Piłki Siatkowej uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom finansowym przeznaczonym z budżetu Gminy Nowa Dęba na rozwój i wspieranie sportu na terenie naszego miasta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.