Podwójne Mistrzostwo młodych siatkarek KPS Nowa Dęba

7 maja 2017 r. w halach Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie odbył się Wojewódzki Finał Eliminacji Mistrzostw Polski w minisiatkówce dziewcząt. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych. Najstarsza – U12 to zespoły rocznika 2004. rozgrywające swoje mecze składach czteroosobowych. Wstępne eliminacje rozgrywane były w trzech rejonach województwa – północnym, południowym i centralnym. O 12 miejsc w ścisłym finale  walczyło 36 drużyn z całego Podkarpacia, wśród nich zespół KPS Nowa Dęba. Zawodniczki nasze po bardzo dobrej grze w turnieju finałowym zajęły wysokie bo 5 miejsce w województwie. Należy zwrócić uwagę na to, iż w turnieju tym przegrały tylko jeden mecz i niestety był to ten który decydował o wejściu do strefy medalowej. Drużyna występowała w składzie: Gabriela Zalińska, Roksana Paszta, Wiktoria Kieraga i Julia Rozmus.
Druga kategoria wiekowa, która walczyła o awans do Finału Mistrzostw Polski to U11 – drużyny z rocznika 2005 – grające w zespołach trzyosobowych. W eliminacjach rejonowych, których celem była kwalifikacja do grupy 12. najlepszych drużyn Podkarpacia wystartowało 30 zespołów. Jedną z drużyn cieszących się z awansu był zespół KPS Nowa Dęba. Drużyna nasza w finale wojewódzkim okazała się bezkonkurencyjna.
W pięciu rozegranych meczach (wszystkie rozgrywane były do dwóch wygranych setów) dziewczęta straciły tylko jednego seta i to na początku całego turnieju. Kolejne mecze to pokaz bardzo dobrej siatkówki całego zespołu, który przyniósł efekt w postaci gry w ścisłym finale o miejsca medalowe. W finale tym drużyna nasza pokonała MKS MOS V LO Rzeszów 2:0 (15:9, 15:3) oraz KPS „Szóstka” Mielec 2:0 ( 15:8, 15:6). Wyniki setów meczów finałowych mówią same za siebie. Mistrzostwo województwa i awans do Finału Mistrzostw Polski było w pełni zasłużone. Drużynę trenowaną przez p.Jacka Szpunara stanowią: Emilia Durlak, Natalia Trawińska i Klaudia Noga.
Trzecia kategoria wiekowa walcząca o miano drużyny najlepszej w Podkarpackiem to U10 – zawodniczki rocznika 2006, które rozgrywały mecze w zespołach dwuosobowych. 53 zespoły z całego województwa rozgrywały swoje turnieje w wyżej wymienionych rejonach, z których do turnieju finałowego awansowało 18 drużyn. Wśród nich zasłożony awans wywalczyły 3 pary KPS Nowa Dęba.

Bardzo dobre występy naszych zawodniczek w fazie grupowej turnieju zaowocowały wejściem pierwszego zespołu KPS do strefy bezpośredniej walki o medale, w udało się to dzięki zwycięstwu 2:0 w barażach z drużyną SP 3 Tarnobrzeg. Drugi zespół KPS przegrał niestety z SP 15 Przemyśl 0:2 i ostatecznie zajął miejsce w strefie 5-8.
Półfinały, to mecze zarówno o Mistrzostwo Województwa jak i o awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, gdzie prawo startu zyskiwały tylko dwa zespoły w każdej kategorii wiekowej.

Faza finałowa turnieju wojewódzkiego dostarczyła bardzo wielu emocji. Walczyły w niej drużyny: SP 15 Przemyśl, Vega Stalowa Wola, KPS „Szóstka” Mielec oraz pierwszy zespół KPS Nowa Dęba
Wszystkie mecze zakończyły się wynikami 2:1. Najważniejsze dla nas jednak jest to, że nasze dziewczęta i w tej fazie rozgrywek pozostały niepokonane zwyciężając w półfinale zespół KPS „Szóstka” Mielec oraz w finale SP 15 Przemyśl. Oznaczało to nic innego jak zdobycie tytułu Mistrza Województwa Podkarpackiego i awans do Finału Mistrzostw Polski w Minisiatkówce.
Zwycięska drużyna KPS Nowa Dęba występował w składzie – Nikola Guściora oraz Martyna Janowska
.
Ponadto w turnieju uczestniczyły: Wiktoria Halat, Aleksandra Jastrzębska grając jako KPS II Nowa Dęba oraz Emilia Skura, Oliwia Durda jako trzeci zespół naszego klubu.
Turniej finałowy Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu.
Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom pozyskanym z Gminy Nowa Dęba przeznaczonym na wspieranie rozwoju sportu na terenie naszego miasta.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.