„Siatkówkowy Dzień Dziecka” – 3 turnieje w Skarżysku Kamiennej

1 czerwca 2019 r. w hali MCSiR w Skarżysku Kamiennej odbyły się turnieje mini-piłki siatkowej pod wspólną nazwą: „Siatkówkowy Dzień Dziecka”. Turnieje zorganizowano dla najmłodszych zawodniczek z roczników 2007 – 2012.
Dziewczęta z roczników 2009 – 2012 grały tzw. single ( rozgrywki 1/1). Klub Piłki Siatkowej w tej kategorii reprezentowały: Sara Kupiec, Dul Aleksandra, Maria Bobrowska i Izabela Durlak. Najlepiej wśród najmłodszych spisała się Izabela Durlak zajmując w efekcie końcowym III miejsce.
W kategorii dwójek – rocznik 2009 startowało 19 zespołów z 8. klubów. KPS Nowa Dęba reprezentowały 2 zespoły. Po bardzo zaciętych pojedynkach nasze siatkarki zajęły II. i III. miejsce. W walce o finał dziewczęta stoczyły bratobójczy pojedynek w wyniku którego do meczu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju awansowała dwójka w składzie: Marlena Jachyra i Kinga Wit. W meczu finałowym uległy jednak zespołowi z Kazimierzy Wielkiej. Druga dwójka w składzie: Nel Lis i Anna Przybyło wygrała mecz o III miejsce z zespołem Akademii Volley Stars z Ostrowca Świętokrzyskiego.
W kategorii trójek – rocznik 2008 startowało 9 zespołów w tym dwa reprezentujące Nową Dębę. W tej kategorii w walce o awans do finału turnieju również doszło do bratobójczego pojedynku pomiędzy naszymi zespołami. Awans do finału wywalczyła trójka w składzie: Marlena Jadach, Oliwia Mazurek i Julia Szpala. W finale po zaciętej walce nasze zawodniczki uległy zespołowi z Kazimierzy Wielkiej zajmując II miejsce. Druga trójka w składzie: Amelia Cioch, Magdalena Steczkiewicz oraz Kinga Wit w walce o trzecie miejsce uległa zespołowi z Wierzbicy, zajmując w efekcie IV miejsce.
Turnieje te nowodębskie zespoły wykorzystały również jako element bezpośredniego przygotowania do startu w Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce, które odbędą się 23-26 czerwca w Zabrzu.
Dziewczęta uczestniczyły w turniejach dzięki środkom pozyskanym z Gminy Nowa Dęba przeznaczonym na rozwój sportu na terenie miasta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.