Bardzo dobre starty najmłodszych drużyn Klubu Piłki Siatkowej – Kinder+Sport 2020

1 lutego 2020 r. w hali Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie odbyły się 3 turnieje będące eliminacjami Mistrzostw Polski w minisiatkówce dziewcząt. Turnieje te rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: U-10 U-11 U-12. Województwo podkarpackie podzielone zostało na trzy strefy: czerwoną, zieloną i niebieską. Drużyny KPS Nowa Dęba trafiły do grupy zielonej. W tej grupie odbywają się turnieje w kategoriach „dwójek” „trójek” i „czwórek” ( odpowiednio U-10 U-11 U-12.)

W nowodębskim turnieju „dwójek” podkarpackich eliminacji KINDER+SPORT wzięło udział 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 5. W wyniku gier systemem „każdy z każdym” zwycięzcy grup awansowali do fazy finałowej o miejsca 1 – 4. W grupie A – zespół ZSP Krasne, a w grupie B KPS Nowa Dęba II. Zespoły z miejsc 2 i 3 stoczyły walkę w barażach o możliwość gry o miejsca 1 – 4. Były to mecze KPS Nowa Dęba I – SP 2 Łańcut I i oraz SP 2 Łańcut II – KPS Nowa Dęba IV. W tych parach zwyciężyły zespoły z KPS Nowa Dęba i uzupełniły skład zespołów walczących o podium w turnieju. O miejsca 5 – 8 rywalizowały zespoły SP 2 Łańcut I, SP 2 Łańcut II, MKS V LO Rzeszów i SP 2 Łańcut IV.

Po bardzo emocjonującej walce w której o zajęciu 1 miejsca w turnieju zadecydował 1 punkt zdobyty więcej – zwyciężył zespół ZSP Krasne.

Kolejność zespołów w turnieju „dwójek”

1. ZSP Krasne
2. KPS Nowa Dęba I
3. KPS Nowa Dęba IV
4. KPS Nowa Dęba II
5. SP 2 Łańcut 2
6. SP 2 Łańcut 1
7. MKS V LO Rzeszów
8. SP 2 Łańcut IV
9. KPS Nowa Dęba III
10. SP 2 Łańcut 3

W turnieju KINDER+Sport w kategorii „trójek” wzięło udział 7 zespołów. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy po 4 i 3 drużyny i w fazie grupowej grały ze sobą każdy z każdym. Bezpośredni awans do fazy finałowej gwarantowało zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Miejsca 2 i 3 z każdej grupy walczyły ze sobą w barażach o wejście do finału. Tym sposobem w finale znalazło się cztery zespoły walczące. Pozostałe drużyny grały między sobą o miejsca 5-7. Po finałach oraz długiej i zawziętej rywalizacji ostateczna tabela turnieju przedstawia się następująco:

1. KPS Nowa Dęba I
2. V LO RZESZÓW II
3. V LO RZESZÓW I
4. UKS ZALESZANY I
5. V LO RZESZÓW III
6. KPS Nowa Dęba II
7. MKS Łańcut I

Na szczycie podium znalazła się i to nie pierwszy raz trójka z Klubu Piłki Siatkowej, ale oczywiście gratulujemy wszystkim zawodniczkom uczestniczącym w rozgrywkach i życzmy dalszych sukcesów.

W kategorii czwórek wzięło udział 10 zespołów:
V LO Rzeszów I, V LO Rzeszów III, V LO Rzeszów IV;Łańcut I, Łańcut II;SP Straszydle I, SP Straszydle II;KS Zaleszany;KPS Nowa Dęba I, KPS Nowa Dęba II.
KPS Nowa Dęba reprezentowały następujące zawodniczki:
KPS I – Marlena Jachyra, Marlena Jadach, Julia Szpala, Zuzanna Rachwał, Oliwia Mazurek
KPS II – Amelia Cioch, Anna Luboch, Maja Rebisz, Magdalena Steczkiewicz, Aleksandra Paszta.
Wyniki rywalizacji:

I miejsce – SP Straszydle I,
II miejsce – KPS Nowa Dęba I ,
III miejsce – KPS Nowa Dęba II,
IV miejsce – V LO Rzeszów IV,
V miejsce – KS Zaleszany,
VI miejsce – V LO Rzeszów I,
VII miejsce – SP Straszydle II,
VIII miejsce – V LO Rzeszów III,
IX miejsce – Łańcut I,
X miejsce Łańcut II.

W trzech nowodębskich turniejach uczestniczyło ponad 100 zawodniczek.
Drużyny Klubu Piłki Siatkowej przygotowywane są do rozgrywek przez kadrę trenerską: Urszulę Nowak, Joannę Diektiarenko oraz Adama Szpunara.

Dziewczęta startują w turniejach i meczach dzięki środkom finansowym pozyskanym z Gminy Nowa Dęba w ramach konkursu wspierającego rozwój sportu na terenie naszego miasta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.