Mistrzostwo Województwa najmłodszych siatkarek Klubu Piłki Siatkowej i awans do Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar „Kinder Joy of moving”

22 maja 2021 roku w Przemyślu odbył się finał wojewódzkich eliminacji Mistrzostw Polski o puchar Kinder Joy of moving w minisiatkówce dziewcząt. Finał ten poprzedzony był eliminacjami regionalnymi, z których w każdej kategorii wiekowej KPS uzyskał awans swoich drużyn.

W kategorii U-10 „Dwójki” zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej rozpoczęły turniej od rywalizacji z zespołami z Dukli, Krosna i Dębicy. Po zwycięstwach 2:0 z każdym z tych zespołów w barażach premiowanych walką o medale nasz zespół spotkał się z zespołem MOSiR Dukla 2. W pierwszym secie stawka meczu nieco zestresowała dziewczęta w następstwie czego poniosły w nim porażkę. Jednak w kolejnych dwóch setach już zagrały bardzo dobrze i wygrały zdecydowanie odnosząc zwycięstwo 2:1. Zwycięstwo to przypieczętowało awans do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale drużyna nasza  spotkała się z zespołem z Mielca i po bardzo dobrej grze mecz zakończył się zwycięstwem drużyny KPS Nowa Dęba 2:0. Tym samym zawodniczki nasze mogły się cieszyć z awansu do finału turnieju w Przemyślu oraz Finału Mistrzostw Polski z racji tego, iż awans do tego turnieju uzyskiwały dwa najlepsze zespoły Podkarpacia. Dziewczętom naszym pozostała jeszcze walka o zwycięstwo w sobotnim turnieju. W meczu finałowym zespół nasz spotkał się drużyną MOSiR Dukla 1. Pierwszego seta wygrały zawodniczki z Dukli, natomiast w drugim lepsze okazały się dziewczęta z KPS-u. Tiebreak miał zdecydować, który zespół okaże się najlepszy. Walka trwała do ostatnich piłek. Ostatecznie po zaciętej końcówce zwycięski okazał się zespół KPS Nowa Dęba. Zwycięstwo w tym meczu to znakomity wynik będący podsumowaniem dotychczasowej pracy zawodniczek i trenerów i oznaczało nic innego jak zdobycie tytułu MISTRZA WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO W KATEGORII U-10 „DWÓJEK”

Izabela Durlak, Maria Tereszkiewicz i Julia Tereszkiewicz odniosły zasłużone zwycięstwo a sukces ten przerodził się we wspaniałą nagrodę czyli udział w turnieju finałowym Ogólnopolskich Mistrzostw w minisiatkówce o Pucharu Polski Kinder Joy of moving,  który odbędzie się w Zabrzu w dniach 26 – 29 sierpnia. Zjadą tam najlepsze 32 zespoły z całego kraju. Gratulujemy sukcesu zawodniczkom i trenerom: Joannie Diektiarenko i Adamowi Szpunarowi. Życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku w Zabrzu.

W tym samym turnieju w kategorii U-11 „Trójki” drużyna KPS Nowa Dęba zajęła 8 miejsce w województwie. Sara Kupiec, Aleksandra Dul, Maria Bobrowska i Agnieszka Piekarz.

Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom Gminy Nowa Dęba przeznaczonym na wspieranie rozwoju sportu na terenie naszego miasta.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.