Kolejny sukces młodych siatkarek KPS Nowa Dęba

22 maja w Przemyślu odbył się finał wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy Of Moving dziewcząt kategorii U-12 „Czwórki”.

Mecze eliminacyjne odbywały się w dwóch grupach, a rozgrywane były przez zespoły: KPS Nowa Dęba 1, UKS Dębowiec 1, SP Korczyna, MKS V LO Rzeszów, Karpaty Krosno 1, UKS Zaleszany, UKS Dukla i UKS San Lesko.

W fazie grupowej drużyna KPS Nowa Dęba rozegrała mecze z zespołami Rzeszowa, Korczyny i Dębowca pokonując przeciwniczki 2:0 i zajmując I miejsce w grupie.

O wejście do finału mistrzostw – a co za tym idzie, o awans do finału ogólnopolskiego, zawodniczki KPS Nowa Dęba trafiły na zespół UKS Zaleszany. Po dwóch setach, na tablicy widniał wynik 1:1. Niestety w tie break’u dziewczęta nasze zostały pokonane przez zawodniczki Zaleszan. W efekcie tego pozostał im jeszcze do rozegrania mecz o trzecie miejsce z zespołem MKS V LO Rzeszów. Pomimo tego, iż tylko dwa najwyższe miejsca premiowane były awansem do turnieju finałowego mistrzostw Polski dziewczęta nasze stanęły na wysokości zadania i potwierdziły swoją wyższość nad Rzeszowiankami, wygrywając mecz 2:0 i zajmując trzecie miejsce na Podkarpaciu.

Pomimo braku awansu do rozgrywek ogólnopolskich dziewczynom należą się gratulacje za ciężką pracę na treningach i wielką wolę walki sportowej zwłaszcza w sytuacji, kiedy systematyczne trenowanie uniemożliwiła sytuacja związana z pandemią. W końcu trzecie miejsce na Podkarpaciu też jest ogromnym sukcesem.

Dziewczęta występowały w składzie: Maja Bogdan, Marlena Jachyra, Nel Lis, Anna Przybyło, Maja Rębisz i Kinga Wit, a trenerem ich jest Urszula Nowak.

Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom Gminy Nowa Dęba przeznaczonym na wspieranie rozwoju sportu na terenie naszego miasta.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.