Minisiatkówka dla Nowej Dęby

5 lutego 2022 r. roku w Stalowej Woli odbył się pierwszy turniej eliminacji mistrzostw Polski w minisiatkówce północnej strefy Podkarpacia. Kolejny rok z rzędu zawodniczki i trenerzy Klubu Piłki Siatkowej udowadniają, że należą do ścisłej czołówki województwa w szkoleniu najmłodszych. Turniej rozgrywany był w kategoriach U-10 ( „dwójki” – zawodniczki w wieku klasy 4. szkoły podstawowej ) oraz U-11 ( „trójki” – zawodniczki w wieku klasy 5. szkoły podstawowej).

Kategoria U-11 to zdecydowana dominacja podopiecznych Joanny Diektiarenko. Trójka w składzie: Izabela Durlak, Maria Tereszkiewicz, Julia Tereszkiewicz zwyciężyły w całym turnieju nie przegrywając żadnego meczu. Izabela Durlak została wyróżniona jako zawodniczka tego rocznika.

W kategorii U-10 młodsze koleżanki naszych zwyciężczyń dzielnie starały się dotrzymać im kroku i w efekcie gier eliminacyjnych dwa zespoły awansowały do ścisłej finałowej czwórki. Oprócz nich w finałach zawodów grały jeszcze dziewczęta UKS Zaleszany oraz UKS Nisko. Po zaciętych bojach dziewczęta nasze wywalczyły drugie i czwarte miejsce. W całym turnieju kategorii U-10 wyróżniona została zawodniczka KPS Nowa Dęba Sandra Flis. Podopieczne trenera Jacka Szpunara stanowiące grupę U-10 Klubu Piłki Siatkowej to: Sandra Flis, Jagoda Zielińska, Emilia Rębisz, Zuzanna Kotwa, Kornelia Burlikowska, Magdalena Urbaniak, Lena Słowik, Emilia Hałka, Oksana Flis i Eliza Pasek.

W turniejach obu kategorii uczestniczyły również zespoły:

Vega Stalowa Wola, Wisłoka Dębica, AOZ Rzeszów, UKS Zaleszany, UKS Nisko.

Dziewczęta mogą realizować swoje pasje, a Klub Piłki Siatkowej startować w zawodach wojewódzkich dzięki środkom finansowym wyasygnowanym na ten cel przez Gminę Nowa Dęba.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.