Nowodębska minisiatkówka znów na topie.

 

12 marca 2022 r. w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie został rozegrany kolejny turniej grupy północnej będący eliminacjami Mistrzostw Polski w minisiatkówce. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: U10 – Dwójki i U11 – „Trójki”. Dziewczęta rozgrywające swój turniej w zespołach trzyosobowych po raz kolejny potwierdziły dominację w naszym regionie. W setach//meczach rozgrywanych do 20. punktów żaden z zespołów przeciwnych nie zdołał wywalczyć nawet połowy z całej puli punktów. Zawodniczki trenowane przez trenerów: Joannę Bunio i Adama Szpunara wygrały swoje mecze kolejno z zespołami: Wisłoka Dębica 20:9, AOZ Rzeszów 20:5, Vega I Stalowa Wola 20:8, UKS Zaleszany 20:9 i Vega II Stalowa Wola 20:8. W zespole występowały: Izabela Durlak, Tereszkiewicz Maria i Tereszkiewicz Julia.

Trochę więcej pracy miały ich młodsze koleżanki występujące w kategorii U10 grając swoje mecze w zespołach dwuosobowych. Turniej w tej kategorii wiekowej rozegrany został w podziale na dwa etapy. Faza eliminacyjna w czterech grupach po 4 zespoły przyniosła sukces pierwszemu zespołowi KPS Nowa Dęba, który awansował do grupy finałowej. Druga drużyna naszego klubu zajmując drugie miejsce w swojej grupie dalszą część turnieju rozgrywała w finale B. Zespół KPS 3 Nowa Dęba fazę finałową rozegrał walcząc o miejsca 9-12, a kolejne dwa zespoły naszego klubu na tym etapie rozgrywek nie sprostały swoim przeciwniczkom i fazę finałową rozgrywały finale D. Ostatecznie po niezłych występach pierwszy zespół KPS Nowa Dęba przegrywając jedynie ze zwycięzcą turnieju – zespołem Wisłoka Dębica – zajął ostatecznie 2 miejsce.

Drużyny w kategorii U10 stanowią: Sandra Flis i Emilia Rębisz (KPS I Nowa Dęba), Jagoda Zielińska i Zuzanna Kotwa (KPS II Nowa Dęba – 6. miejsce w turnieju) oraz Lena Słowik, Emilia Hałka, Kornelia Burlikowska, Kalina Chojnacka, Magdalena Urbaniak, Eliza Pasek, Oksana Flis. Grupa ta prowadzona jest przez trenera Jacka Szpunara.

Klub Piłki Siatkowej uczestniczy w rozgrywkach dzięki środkom finansowym wyasygnowanym na ten cel przez Gminę Nowa Dęba.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.