Trzy drużyny mini w finałach województwa Podkarpackiego

W sobotę 7 maja odbył się drugi wojewódzki półfinałowy turniej Kinder Joy of Moving  w minisiatkówce dziewcząt. Wzięło w nim udział 16 najlepszych zespołów z Podkarpacia.      W kategorii trójek (U12) Klub Piłki Siatkowej reprezentował jeden zespół w składzie: Izabela Durlak, Maria Tereszkiewicz, Julia Tereszkiewicz oraz Ewa Wiącek. W pierwszej fazie turnieju  dziewczęta rywalizowały w grupie wygrywając wszystkie mecze, kolejno z
zespołami Przemyśla, Krosno 2, Sanok 2, Dębicy i Rzeszowa.
Awansowały w ten sposób do ścisłego finału turnieju a w nim pokonały w pierwszym meczu zespół Krosno 1 a następnie w decydującym spotkaniu koleżanki z Dukli.
Tym sposobem odnosząc kolejno 7 zwycięstw zajęły w klasyfikacji końcowej  pierwsze miejsce w turnieju. 28 maja w Kielnarowej koło Rzeszowa odbędzie się finał wojewódzki,  w którym nasze reprezentantki powalczą o mistrzostwo wojewodztwa i wyjazd na Mistrzostwa Polski do Gliwic, w których uczestniczyły w ubiegłym roku reprezentując
Podkarpacie w kategorii „dwójek”. Drużyna złożona jest z zawodniczek trenowanych przez trenerów: Joannę Diektiarenko oraz Adama Szpunara. Do swoich starszych koleżanek dołączyły również dziewczęta rozgrywające swoje turnieje „dwójkami” w kategorii U-10. Do finału wojewódzkiego awansowały dwa zespoły KPS Nowa Dęba w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy.

Sponsorem Klubu Piłki Siatkowej dzięki któremu dziewczęta uczestniczą w rozgrywkach piłki siatkowej jest Gmina Nowa Dęba

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.