Znakomite zakończenie rozgrywek wojewódzkich w wykonaniu najmłodszych drużyn KPS Nowa Dęba

28 maja 2022 r. w hali sportowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej k/Rzeszowa odbyły się wojewódzkie turnieje finałowe w trzech kategoriach wiekowych w minisiaktówce dziewcząt. Stawką ich był awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. W turniejach dwóch najmłodszych kategorii wiekowych Nowa Dęba reprezentowana była przez trzy zespoły. Dwa w kategorii U10 grające dwójkami oraz jeden w kategorii U11 grający wśród zespołów trzyosobowych. Turnieje finałowe poprzedzone były eliminacjami rejonowymi w trzech strefach terytorialnych: wschód, północ oraz południe. Z tych trzech stref spośród 30 drużyn w każdej kategorii do głównego turnieju  awansowało 12 drużyn. W finale, w którym to decydował się tytuł mistrza Podkarpacia wszystkie ekipy podzielone zostały na 4 grupy po 3 zespoły. W turnieju tym drugi zespół KPS Nowa Dęba grający w kategorii U10 uplasował się na 9 miejscu. Pierwszy zespół KPS Nowa Dęba po zwycięstwie po 2:0 nad drużynami Wisłoki Dębica 1 oraz Karpat MOSiR Krosno 2 awansował bezpośrednio do ćwierćfinału, w którym zwycięstwo premiowało drużynę do walki o strefę medalową. W meczu tym zawodniczki nasze pokonały zespół MOSiR Jasło 1 2:0 i tym sposobem znalazły się wśród najlepszych 4 zespołów województwa podkarpackiego. W półfinale po raz drugi spotkały się z drugim zespołem MOSiR Karpaty Krosno 2 potwierdzając swoją bardzo dobrą dyspozycję kolejnym zwycięstwem 2:0. Po tym zwycięstwie stało się jasne iż zespół osiągną wspaniały sukces awansując do finału całego turnieju. W meczu finałowym dziewczęta nasze mimo bardzo dobrej postawy nie sprostały swoim przeciwniczkom reprezentującym pierwszą drużynę MOSiR Karpaty Krosno ulegając 0:2. Mimo tej porażki świętowały zdobycie wicemistrzostwa województwa a co ważniejsze awans do Finałów Mistrzostw Polski w minisiatkówce w kategorii U10, które odbędą się w Gliwicach w dniach 1-3 lipca 2022 r. Na ten znakomity wynik pracował cały zespół trenowany przez trenera Jacka Szpunara w składzie: Sandra Flis, Emilia Rębisz (awans do finałów Mistrzostw Polski) Lena Kosiorowska, Jagoda Zielińska, Kornelia Burlikowska, Kalina Chojnacka, Zuzanna Kotwa, Magdalena Urbaniak, Eliza Pasek, Oksana Flis, Emilia Hałka, Lena Słowik.

Druga kategoria wiekowa reprezentowana przez drużynę KPS Nowa Dęba to U11. Droga zespołu „trójek” prowadziła podobnie do ich młodszych koleżanek. W rozgrywkach grupowych dziewczęta nasze wygrały dwa mecze: 2:1 z AOZ Rzeszów oraz 2:0 z TSV Sanok. Dzięki tym zwycięstwom drużyna nasza awansowała do ćwierćfinału, w którym pokonała 2:0 drużynę UKS Zaleszany. Wygrana w tym meczu spowodowała, iż zespół nasz awansował do półfinału turnieju, w którym po zaciętym boju o awans do finału zwyciężył 2:1 z MOSiR Karpaty Krosno. Oznaczało to nic innego jak grę w meczu finałowym, którego stawką było mistrzostwo Podkarpacia. W meczu tym zmierzyły się z drużyną UKS Dukla, która pokonała nasz zespół 2:0. Mimo to dziewczęta nasze prowadzone przez trenera Adama Szpunara osiągnęły bardzo duży sukces zdobywając tytuł wicemistrzyń województwa co wiąże się tak jak w przypadku ich młodszych koleżanek z awansem do turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w Gliwicach. Dziewczęta grały w składzie: Izabela Durlak, Maria Tereszkiewicz, Julia Tereszkiewicz i Ewa Wiącek.

Tym sposobem dwie drużyny KPS Nowa Dęba w kategoriach wiekowych U10 i U11 wywalczyły tytuły wicemistrzyń Podkarpacia oraz awans do Finałów Mistrzostw Polski.

Dziewczęta trenują i uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom finansowym przeznaczonym na ten cel przez Gminę Nowa Dęba.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.