Dwa zespoły KPS Nowa Dęba z awansem do I ligi wojewódzkiej minisiatkówki.

4 lutego 2023 r. odbyły się turnieje eliminacyjne Mistrzostw Województwa w minisiatkówce dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych: U10 – „Dwójki”, U11 – „Trójki” oraz U12 – „Czwórki”. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się na nich zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej. W kategorii najmłodszych adeptek tej dyscypliny sportu, rozgrywających swoje mecze parami podopieczne trenera Adama Szpunara na 13 startujących drużyn zajęły 5. 7. i 9 miejsce. Nową Dębę reprezentowały: Milena Sudoł, Karolina Kwaśnik, Kornelia Gajewska, Ania Kulka, Aleksandra Warchoł, Kinga Flis, Łucja Kopeć

Na wysokości zadania stanęły również ich rok starsze koleżanki. Drużyny rozgrywające mecze w kategorii zespołów U11 – „Trójki” – także na 13 startujących zespołów zajęły miejsca: 2. 5. i 11. W tej kategorii wiekowej Nową Dębę reprezentowały podopieczne trenera Jacka Szpunara w składzie: Sandra Flis, Emilia Rębisz, Jagoda Zielińska, Kornelia Burlikowska, Lena Kosiorowska, Kalina Chojnacka, Zuzanna Kotwa, Emilia Hałka, Lena Słowik, Eliza Pasek oraz Oksana Flis.

W kategorii U-12 „Czwórki” KPS Nowa Dęba reprezentowany był przez jedne zespół, który w toku rywalizacji z czternastoma pozostałymi drużynami zajął  2. miejsce. Dziewczęta trenowane przez Joannę Diektiarenko oraz Adama Szpunara grały w składzie: Julia Tereszkiewicz, Izabela Durlak, Maja Rozmus, Gabriela Dudziak, Wiktoria Ślusarz.

Po dwóch turniejach eliminacyjnych – pierwszy odbył się w grudniu w Nowej Dębie –dwie drużyny KPS Nowa Dęba awansowały do rozgrywek I-szej ligi podkarpackiej. Jedna w kategorii U-11 (Sandra Flis, Emilia Rębisz, Jagoda Zielińska),  druga w kategorii U-12 (Julia Tereszkiewicz, Izabela Durlak, Maria Tereszkiewicz, Maja Rozmus) .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.