Kolejny sukces młodych zawodniczek KPS Nowa Dęba

Już w najbliższy weekend 23-24 marca 2024 r. w Wieliczce odbędzie się turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski młodziczek w piłce siatkowej. Wezmą w nim udział zawodniczki drużyny KPS Nowa Dęba. Po wywalczeniu miejsca wśród 4 najlepszych klubów Podkarpacia nasze dziewczęta odniosły duży sukces.

Po fazie eliminacyjnej, w której uczestniczyło 27 zespołów oraz zasadniczej z 9 zespołami, odbyły się finały Podkarpackiej Ligi Młodziczek. Dwie porażki z drużynami klubów MOSiR Dukla i Karpatami Krosno nie zniechęciły naszych zawodniczek do walki o miejsca premiowane awansem do rozgrywek centralnych. Aby znaleźć się wśród 4 klubów reprezentujących nasze województwo w 1/8 Mistrzostw Polski potrzebowaliśmy zwycięstwa nad zespołem Developres Rzeszów. Po zaciętym boju udało się. Wygrywając 2:1 zapewniliśmy sobie udział w turnieju, w którym zmierzymy się z MOS Wieliczka (małopolskie), UKS Jagiellończyk Biała Podlaska (lubelskie), KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski (świętokrzyskie). Do tego sukcesu przyczyniły się: Julia Tereszkiewicz, Maria Tereszkiewicz, Izabela Durlak, Maja Żak, Oliwia Serafin, Ewa Wiącek, Maja Rozmus, Agnieszka Piekarz, trener: Adam Szpunar. W wyszkoleniu zespołu miała również swój udział trener Joanna Diektiarenko prowadząc zajęcia z tą grupą w ubiegłych latach.

Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej mogą realizować swoje pasje na zajęciach treningowych oraz uczestnicząc w meczach i turniejach dzięki środkom finansowym przeznaczonym na ten cel z budżetu Gminy Nowa Dęba.

Wspierają nas w naszych działaniach również firmy

DEZAMET SA oraz NADLEŚNICTWO Nowa Dęba

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.