Klątwa „czwórki”

25 maja 2024 r. Wojewódzkim Finałem Minisiatkówki „Kinder Joy of moving” zakończyły się rozgrywki mistrzowskie piłki siatkowej i minisiatkówki w województwie podkarpackim. Po cyklu eliminacji rejonowych oraz turnieju półfinałowym do ścisłego finału awansowały dwie nowodębskie drużyny. Klub Piłki Siatkowej oraz Nową Dębę reprezentowały zespoły w kategorii „Dwójek” oraz „Czwórek”. Przez cały rok rozgrywek dziewczęta radziły sobie znakomicie co skutkowało grą o mistrzostwo województwa w turnieju finałowym. W każdej kategorii wiekowej w Podkarpaciu uczestniczyło ok.100 drużyn więc awans do grona najlepszych klubów w województwie uznać należy za bardzo dobry efekt pracy zarówno dziewcząt jak i kadry szkoleniowej.

W najmłodszej kategorii wiekowej, w której uczestniczyły zawodniczki KPS do rzeszowskiego finału awansowało 8 zespołów. Podczas turnieju tego dziewczęta nasze po ambitnej walce zajmując 4. miejsce w swojej grupie niestety odpadły z dalszych rozgrywek. Drużynę stanowiły: Julia Król, Zuzanna Spelak, Anna Sudoł, Marta Piórkowska. Na tak wysokie miejsce zespołu prowadzonego przez p. Urszulę Nowak pracowały i miały wpływ również pozostałe trenujące zawodniczki: Lena Sowa, Joanna Tomczyk, Aleksandra Żywiec, Danuta Bartłomowicz, Julia Dec, Amelia Bieniek, Hanna Sadecka i Anna Burlikowska.

Za przykładem dziewcząt z młodszego zespołu lecz już w samej fazie finałowej poszły ich starsze koleżanki. W kategorii „Czwórek” drużyna nasza awansowała do grona czterech najlepszych drużyn w województwie, co możliwe było dzięki znakomitej postawie w meczu decydującym o tym awansie. W spotkaniu tym pokonały dotychczas niezwyciężony zespół MOSiR Vega Stalowa Wola 2:1. Niestety w rozgrywkach tej fazy oba zespoły spotkały się ponownie a drużyna nasza musiała uznać wyższość swoich koleżanek. Mecz ten bezpośrednio decydował o zajęciu 3. miejsca i awansie do Finału Mistrzostw Polski, który rozgrywany będzie w ostatni weekend czerwca w katowickim „Spodku”. W drużynie, którą szkoli trener Jacek Szpunar występowały: Sandra Flis, Zuzanna Kotwa, Emilia Rębisz, Jagoda Zielińska, Lena Kosiorowska, Kornelia Burlikowska, Lena Słowik, Magdalena Urbaniak a wspomagały je w treningach: Eliza Pasek, Emilia Hałka, Zofia Surowiec, Oksana Flis.

Aby syndrom „czwórek” mógł zagościć w tym roku w Klubie Piłki Siatkowej kilka tygodni wcześniej rozpoczęły działania z tym związane dziewczęta z drużyny młodziczek, które w ostatecznym rozrachunku po zakończeniu wojewódzkich rozgrywek w tej kategorii wiekowej zagrały w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski w Wieliczce po … zajęciu właśnie 4. miejsca w województwie.

Takie związki z cyferką 4 jednak dla nowodębianek grających w siatkówkę to zdecydowanie za mało.

Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej tak przywiązały się do „czwórki”, że nie omieszkały związać się z tą cyfrą reprezentując Szkołę Podstawową Nr 2 w rozgrywkach minisiatkówki i piłki siatkowej. Najpierw awans do pierwszej „czwórki” w województwie wywalczyła drużyna w kategorii „szóstek”  czyli dziewcząt klas 8. i na czwartym miejscu rozgrywki te zakończyła.

Konia z rzędem kto nie zgadnie ( chyba, że zrobi to celowo – wtedy „nagroda” się nie należy ) , które miejsce zajęła drużyna reprezentująca „Dwójkę” w finale podkarpackich szkół wśród drużyn klas „szóstych” w kategorii „czwórek”.

Za pracę, ambicję i wolę walki każdej z osobna oraz wszystkim zawodniczkom KPS należy się jedyna możliwa ocena : „szóstka” , ale za „złośliwość” wyrażającą się zbyt dużym przywiązaniem do cyfry 4  możemy wystawić jedynie …. „czwórkę” 😊.

Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej uczestniczą w zajęciach treningowych oraz w meczach i turniejach dzięki środkom finansowym przeznaczonym na ten cel z budżetu Gminy Nowa Dęba.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.