Kinder+Sport 2017

25 lutego 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie rozpoczęły się wojewódzkie eliminacje Mistrzostw Polski Minisiatkówki Kinder+Sport 2017 w kategoriach U-10 (dziewczęta klasy 4. i młodsze – zespoły dwuosobowe) i U-12 (dziewczęta klasy 6. i młodsze – zespoły czteroosobowe). Odbyły się dwa turnieje, w których Nowa Dęba reprezentowana była przez drużyny Klubu Piłki Siatkowej. Na początku zawodów rozegrano turniej w kategorii U-12 w którym uczestniczyło 12 zespołów – ponad 50 zawodniczek (2 zespoły KPS Nowa Dęba). Po zaciętych bojach nasze zespoły zajęły 4. i 9. miejsce. W pierwszym zespole, który wywalczył 4. miejsce w turnieju występowały: Gabriela Zalińska, Roksana Paszta, Fabiana Pluta, Julia Rozmus, Wiktoria Kieraga. Na duże uznanie zasłużył, dzielnie walczący, II zespół w którym występowały zawodniczki rok młodsze od swych przeciwniczek. Zespół ten grał w składzie: Emilia Durlak, Natalia Trawińska, Wiktoria Gurdak, Klaudia Noga.
Po zakończeniu turnieju U-12 rozgrywki swoje rozpoczęły najmłodsze adeptki siatkówki w kategorii U-10. W turnieju wystarowało 21 zespołów ( ok. 50 zawodniczek) Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły reprezentujące Nową Dębę. Do finałowej dwunastki awansowały trzy zespoły które zajęły 1. 5. i 7. miejsce. Zwycięstwo w turnieju wywalczył pierwszy zespół KPS Nowa Dęba grający w składzie: Nikola Guściora i Martyna Janowska.
Zawodniczki KPS uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom finansowym pozyskanym z Gminy Nowa Dęba w konkursie na wspieranie sportu, w którym to na rok 2017. KPS pozyskał wsparcie w wysokości 62 tys. zł.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.