„Dwójka” wygrywa!

25 kwietnia 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie odbył się Półfinał Wojewdzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Stawką tego turnieju był dla zwycięzcy awans do grona 4 najlepszych drużyn Podkarpacia, natomiast dla drugiego zespołu możliwość gry w turnieju barażowym, z którego zwycięzca także uzyska prawo gry w finale wojewódzkim. W nowodębskim turnieju uczestniczyły 4 drużyny: SP Zaleszany, SP Niwiska, SP2 Dębica oraz SP2 Nowa Dęba. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się po raz kolejny zespół gospodyń turnieju – Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie. Za przeciwniczki swoje tym razem miał drużyny z SP2 Dębica i SP Niwiska. W obu meczach zawodniczki z Nowej Dęby od samego początku zapewniały sobie na tyle wysoką przewagę, że mogły do końca każdego seta kontrolować jego przebieg. Z drużyną z Dębicy zwyciężyły 2:0 (25:13, 25:11). Z reprezentantkami Niwisk powtórzyły wynik poprzedniego meczu wygrywając 2:0 ( 25:15, 25:21). Mecz z drużyną z Zaleszan został rozegrany awansem podczas turnieju rejonowego, w którym padł wynik 2: 0 dla dziewcząt z „Dwójki”. Dzięki tym osiągnięciom możemy cieszyć się razem z zespołem z awansu do Finału Województwa Podkarpackiego. Turniej ten rozegrany zostanie w drugiej dekadzie maja, a stawką jego będzie Mistrzostwo Województwa Podkarpackiego oraz awans do Finału Mistrzostw Polski.

Zespół nasz grał w składzie: Emilia Durlak, Natalia Trawińska, Wiktoria Gurdak, Oliwia Karp, Klaudia Noga, Weronika Buras, Oliwia Tomczyk, Martyna Zielińska – trener Jacek Szpunar oraz Martyna Janowska i Nikola Guściora – trener Adam Szpunar.

Wszystkie dziewczęta reprezentujące „Dwójkę” – to uczennice klas sportowych, które oprócz tego znajdują czas na doskonalenie swoich umiejętności także po zajęciach szkolnych trenując w Klubie Piłki Siatkowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.