Zawodniczki KPS wygrywają również w rozgrywkach szkolnych

W dniu 04-03-2020 r. w Tarnobrzegu rozegrane zostały rejonowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych
będące eliminacjami Mistrzostw Województwa Podkarpackiego. Stawką w tychże zawodach był awans do półfinału wojewódzkiego. Po losowaniu
rozegrane zostały mecze według następującej kolejności:
1. SP3 Tarnobrzeg – SP11 Stalowa Wola
2. SP2 Nowa Dęba – SP11 Stalowa Wola
3. SP2 Nowa Dęba – SP3 Tarnobrzeg

W pierwszym meczu gospodynie turnieju podejmowały zespół ze Stalowej Woli. Zwyciężyły dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 11 w Stalowej Woli 2:0 (19;15). Kolejny mecz to spotkanie drużyn SP2 Nowa Dęba oraz SP11 Stalowa Wola. Po bardzo zaciętym pierwszym secie na wysokości zadania stanęły uczennice nowodębskiej „dwójki” zwyciężając go w stosunku 25:23. Drugi set po wyrównanym początku od jego połowy został zdominowany przez zawodniczki z Nowej Dęby, które wygrały seta 25:14. Cały mecz padł łupem nowodębianek 2:0 w setach. Był to pierwszy krok do wywalczenia sobie, drużynie, szkole i Nowej Dębie awansu do półfinału wojewódzkiego. Pozostało tylko w drugim meczu postawienie kropki nad „i”. Mecz ten rozegrany został z gospodyniami turnieju – uczennicami Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu. Od początku każdego seta uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 będące jednocześnie zawodniczkami Klubu Piłki Siatkowej uzyskiwały przewagę, która pozwalała na spokojne kontrolowanie przebiegu końcówek obu setów.
W efekcie końcowym podopieczne trenera Jacka Szpunara wygrały mecz 2:0 (11;17) wygrywając cały turniej i pieczętując w ten sposób swój awans do Półfinału Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Dębie grały w składzie: Natalia Trawińska, Emilia Durlak, Oliwia Karp, Klaudia Noga, Weronika Buras, Wiktoria Gurdak, Martyna Janowska, Aleksandra Jastrzębska, Aleksandra Wolwowicz, Emilia Skura.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.