Dwa siatkarskie weekendy pod znakiem mini

5. listopada w Stalowej Woli zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej w składzie : Maria Tereszkiewicz, Julia Tereszkiewicz, Izabela Durlak, Ewa Wiącek pod opieką trenera Joanny Diektiarenko rozegrały turniej Minisiatkówki w kategorii czwórek. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach po 6 zespołów Zawodnikczki Klubu Piłki Siatkowej idąc jak burza, wygrały wszystkie 5 meczów w swojej grupie. Mecz finalowy całego turnieju rozegrały ze sobą drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupach eliminacyjnych. Przeciwiniczkami naszych zawodniczek w finale turnieju były zawodniczki reprezentujące klub UKS „15” Przemyśl. Mecz finałowy był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie decydowała końcówka ostatniego seta. Niestety nasze zawodniczki uległy zespołowi z Przemyśla przegrywając 25:21 zajmując wysokie – 2gie miejsce. Za dobrą grę w tym dniu została wyrozniona Maria Tereszkiewicz, ale wszystkie zawodniczki zasługują na uznanie. Przed naszę druzyną kolejne turnieje tym razem eliminacyjne mistrzostw Polski.
Z kolei 11 listopada ich młodsze koleżanki uczestniczyły w VII Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki z Okazji Odzyskania Niepodległości w kategorii trójek. Do Nadarzyna (woj.mazowieckie) zjechało 40 zespołów reprezentujących kluby z Zawiercia, Nieporętu, Ostrowów, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Leszna, Rawy Mazowieckiej, Łodzi, Skarżyska-Kamiennej, Radomia, Lesznowoli, Białegostoku i Zgierza. Dla naszych dziewcząt był to pierwszy turniej rangi ogólnopolskiej rozgrywany w zespołach trzyosobowych. Dziewczęta nasze godnie uczciły rocznicę odzyskania niepodległości pokazując na boisku bardzo duże zaangażowanie i przede wszystkim nie pozostając w tyle jeśli chodzi o poziom sportowy w stosunku do dużo wyżej notowanych zespołów z Łodzi, Warszawy czy Białegostoku. Wygranie 5 meczów w stosunku do czterech przegranych i zajęcie miejsca w połowie stawki jest bardzo dobrym osiągnięciem pozwalającym pozytywnie myśleć o dalszych wynikach naszych dziewcząt. Nową Dębę reprezentowały: Sandra Flis, Emilia Rębisz, Jagoda Zielińska, Lena Kosiorowska, Kalina Chojnacka. Podopieczne trenera Jacka Szpunara oraz wszystkie zawodniczki KPS Nowa Dęba startujące w rozgrywkach piłki siatkowej realizują swoje pasje dzięki środkom finansowym pochodzącym z budżetu Gminy Nowa Dęba
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.