Rozgwywki I-szej ligi minisiatkówki Podkarpacia rozpoczęte

1 kwietnia 2023 r. w hali sportowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej k/Rzeszowa zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej uczestniczące w rozgrywkach Kinder Joy of Moving w minisiatkówce rozgrywały pierwszy turniej w nowej formule Pierwszej Ligi Podkarpacia w kategorii U-12 rozgrywającej swoje mecze w drużynach czteroosobowych oraz U-11 grających trójkami. Drużyny nasze do grona najlepszych drużyn województwa uzyskały awans w toku rozegranych wcześniej dwóch turniejów grupy północnej. Oba zespoły zaprezentowały się z pozytywnej strony. Drużyna U-12 grająca w składzie : Julia Tereszkiewicz, Maria Tereszkiewicz, Izabela Durlak, Maja Rozmus oraz Ewa Wiącek pod opieką trenera Joanny Diektiarenko i Adama Szpunara w toku walki z jedenastoma innymi drużynami z Podkarpacia awansowała do ścisłego finału bez żadnej porażki w fazie wstępnej. W grupie finałowej pierwszej ligi stanęły do walki z pierwszymi zespołami z Krosna, Dukli oraz Przemyśla, zajmując ostatecznym  rozrachunku 3 miejsce. Druga, młodsza drużyna KPS walcząca także w pierwszej lidze lecz w kategorii U-11 trójkami także dzielnie reprezentowała nasze miasto przegrywając w  gronie dwunastu najlepszych zespołów województwa tylko dwa mecze. Niestety system rozgrywek spowodował iż dało to naszym zawodniczkom 6 miejsce co także należy uznać za sukces. Drużyna trenowana przez trenera Jacka Szpunara występowała w składzie: Sandra Flis, Emilia Rębisz, Jagoda Zielińska, Kornelia Burlikowska, Zuzanna Kotwa i Lena Kosiorowska.

Dryżyny Klubu Piłki Siatkowej uczestniczą w rozgrywkach dzięki finansom pozyskanym z budżetu Gminy Nowa Dęba przy równoczesnym wsparciu spółki Dezamet SA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.