Listopad pod siatką – rozgrywki drużyn KPS Nowa Dęba

Zawodniczki Klubu Piłki Siatkowej w miesiącu listopadzie kontynuowały uczestnictwo w rozgrywkach mini siatkówki, młodziczek oraz juniorek

Najmłodsze dziewczęta miały okazję uczestniczyć w pierwszym swoim turnieju w kategorii „dwójek”, w którym przeciwnikiem były drużyny CES VEGA MOSiR Stalowa Wola. Był to turniej towarzyski gdzie najważniejszym zadaniem dziewcząt było obycie się na boisku oraz znalezienie swojego miejsca w grze a także nauka współpracy i współdziałania w parach.

Uczestniczyło w nim 12 zawodniczek w wieku klasy czwartej szkoły podstawowej i każda znakomicie wypełniła swoje zadania.

Najstarsze ich koleżanki miały bardzo trudne zadanie ponieważ w lidze juniorek gościły na swoim parkiecie juniorki będące bezpośrednim zapleczem ekstraklasy seniorek czyli MKS V LO Developres Rzeszów oraz SMS Stal Mielec a także CES VEGA MOSiR Stalowa Wola. Niestety w każdą z tych drużyn uległy bez zdobycia seta.

Najlepiej spisały się zawodniczki naszego klubu uczestniczące w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Młodziczek, w której dziewczęta grają w dwóch zespołach reprezentując klub również w kategorii mini siatkówki „czwórek”. Drugi zespół rozpoczął swoją drogę w siatkówce sześcioosobowej oraz w kategorii mini siatkówki „czwórki” i radzi sobie nieźle. Mimo kłopotów zdrowotnych, które spowodowały, że ani razu drużyna nie wystąpiła w swym najmocniejszym zestawieniu, zdołała jednak napsuć trochę krwi swoim przeciwniczkom z Dębicy, Niedźwiady, Mielca i Stalowej Woli.

Za porażki drugiego zespołu zrewanżowały się z kolei ich starsze koleżanki, które w listopadowych rozgrywkach z wcześniej wymienionymi przeciwniczkami nie przegrały żadnego seta a jeden październikowy mecz zadecydował, że zajęły w swojej grupie II miejsce awansując do finałowej ligi młodziczek Rozgrywki decydującej o miejscach w województwie rundy startują w połowie grudnia.

Klub Piłki Siatkowej organizuje dla dziewcząt z Nowej Dęby zajęcia treningowe oraz uczestnictwo w meczach i turniejach dzięki środkom finansowym przeznaczonym na ten cel z budżetu Gminy Nowa Dęba.

Wspierają nas również firmy DEZAMET SA oraz NADLEŚNICTWO Nowa Dęba

Rozgwywki, których gospodarzem jest KPS Nowa Dęba wsparte zostały również z ministerialnych środków finansowych pochodzących z konkursu MIKRO GRANTY 2023 II edycja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.