Weekend z siatkówką w KPS

W miniony weekend zawodniczki KPS Nowa Dęba uczestniczyły w 3 turniejach piłki siatkowej i minisiatkówki. Rozpoczęły rywalizację już w piątek w międzywojewódzkim turnieju minisiatkówki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drużyny reprezentujące nasze miasto rozgywały swoje mecze w trzech kategoriach wiekowych: U-10, U-11 i U-12. W każdej z tych kategorii spisały się bardzo dobrze. Najmłodsze adeptki piłki siatkowej uplasowały się na miejscach II. III. i V wśród 12 uczestniczących zespołów. Ich rok starsze koleżanki nie miały sobie równych i po rozegraniu całego turnieju bez porażki zajęły w stawce 10 zespołów I. miejsce. Zwycięską drużynę stanowiły: Emilia Durlak, Klaudia Noga, Natalia Trawińska i Wiktoria Gurdak. Bardzo dobrze spisały się również najstarsze zawodniczki minisiatkówki rozgrywające swoje mecze w kategorii U-12. Na rozegranych 6 meczów przegrały tylko z zespołem MUKS Piątka Sandomierz (I miejsce) zajmując w całym turnieju 2. miejsce.
W sobotę 20 zawodniczek KPS Nowa Dęba uczestniczyło w II. Turnieju Eliminacyjnym KINDER+SPORT w kategorii „Dwójek”, który odbył się w Mielcu. W zawodach w których uczestniczyło 21 drużyn zespoły nasze zajęły 3. 6. 9. i 12. miejsce.
W niedzielę drużyna młodziczek Klubu Piłki Siatkowej rozgrywała turniej w ramach Podkarpackiej Ligi Młodziczek, który rozgrywany był w Zaleszanach. Występy swoje w dwóch meczach zakończyły na remis. W pierwszym z nich za przeciwniczki miały zespół KS Wisłoki Dębica. Po przegranym pierwszym secie 24:26 dwa następne padły łupem naszych zawodniczek co zaowocowało wygraną 2:1. W drugim meczu zespół nasz trafił na bardzo dobrze dysponowaną drużynę gospodarzy – UKS Zaleszany – przegrywając go 0:2.
Drużyny KPS Nowa Dęba uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom finansowym pozyskanym z Gminy Nowa Dęba.
Efektem uczestnictwa w tych rozgrywkach a przede wszystkim pracy szkoleniowej na treningach 5 zawodniczek naszego klubu zostało powołanych na konsultacje kadry wojewódzkiej rocznika 2004. Są to : Roksana Paszta, Gabriela Zalińska, Wiktoria Kieraga, Julia Rozmus oraz Julia Durda.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.