Kolejny zespół KPS Nowa Dęba w I lidze minisiatkówki Podkarpacia.

W sobotę 25 marca w hali sportowej SP 2 w Nowej Dębie odbył się kolejny turniej wojewódzki Kinder Joy of Moving (grupa północ).
Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: U-11 „Trójki” oraz U-10 „ Dwójki”.
W turnieju rozegranym w lutym w kategorii U-11 Klub Piłki Siatkowej do podkarpackiej I ligi minisiatkówki wprowadził zespół KPS Nowa Dęba I. Tym razem w nowodębskich rozgrywkach o awans mogły walczyć trzy pozostałe drużyny. Znakomicie spisały się zawodniczki z zespołu KPS Nowa Dęba II, które po rozegraniu siedmiu meczów, po zaciętej i wyrównanej walce uległy w decydującym secie 23:25 tylko jednej drużynie – Wisłoce Dębica Nie przeszkodziło to im by dołączyły do swoich koleżanek z pierwszego zespołu uzupełniając zestaw pierwszoligowców w kolejnym etapie rozgrywek.
W drużynie, która wywalczyła awans grały: Lena Kosiorowska, Kornelia Burlikowska oraz Zuzanna Kotwa.
W zespołach KPS Nowa Dęba III oraz IV równie ambitnie i z wielkim zaangażowaniem walczyły:
Lena Słowik, Kalina Chojnacka, Emilia Hałka, Magdalena Urbaniak, Oksana Flis oraz Eliza Pasek. Dziewczęta grające w drużynach U-11 trenują pod okiem trenera Jacka Szpunara.

Drugi turniej minisiatkówki, którego gospodarzem był KPS Nowa Dęba rozgrywany był tego samego dnia w kategorii dwójek (2012 i młodsze). Wzięło w nim udział 10 zespołów, które rywalizowały „każdy z każdym”. Po trzygodzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych, a dwa czołowe zespoły awansowały do wojewódzkiej grupy finałowej. W kategorii tej awans do I ligi wywalczyły drużyny V LO Rzeszów 2 oraz Wisłoki Dębica 2. Najlepsza drużyna KPS Nowa Dęba zajęła 4. miejsce.
Drużyny KPS Nowa Dęba uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom finansowym pozyskanym z Gminy Nowa Dęba. W funkcjonowaniu klubu na tak wysokim poziomie pomaga również spółka Dezamet SA.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.