KPS Nowa Dęba w finałach Mistrzostw Polski!!!

20 maja 2023 r. w hali sportowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej rozegrany został wojewódzki finał turnieju Kinder Joy of Moving w Minisiatkówce dziewcząt. Jak co roku w turnieju finałowym nie mogło zabraknąć drużyn z Nowej Dęby szkolonych przez Klubu Piłki Siatkowej i jego trenerów. W turnieju tym reprezentowały nas 3 drużyny – jedna w kategorii U-12 „Czwórki” oraz dwie w kategorii U-11 „Trójki”.

Znakomicie spisały się młodsze dziewczęta grające w kategorii „Trójek”. Eliminacje przeszły bez straty seta pokonując 2:0 drużynę z Dukli, która do tej pory wygrywała wszystkie turnieje oraz Karpaty Krosno (2:0). W meczu barażowym tego turnieju dającym awans do pierwszej trójki w województwie drużyna nasza pokonała MOSiR Jasło również 2:0. Po tym zwycięstwie stało się jasne, że dziewczęta z KPS po raz kolejny walczyć będą o wyjazd na Finał Mistrzostw Polski.

W grupie finałowej drużyna nasza ponownie trafiła na drużynę z Dukli oraz ekipę  „Szóski” Mielec. Niestety w pierwszym meczu ścisłego finału zawodniczki z Dukli zrewanżowały się za porażkę z eliminacji wygrywając z naszym zespołem mecz o pierwsze miejsce w województwie 2:1.

Mecz decydujący o awnasie do Finału Mistrzostw Polski KPS Nowa Dęba rozegrał z dziewczętami z Mielca. Dziewczęta nasze pokonując swoje koleżanki z Mielca 2:0 nie pozostawiły złudzeń kto w tym starciu zasługuje na miano lepszej drużyny.

Wicemistrzostwo województwa podkarpackiego oraz awans do Finału Mistrzostw Polski stały się faktem.

Turniej finałowy Mistrzostw Polski rozegrany zostanie w Gliwicach w dniach 6-9 lipca 2023 r.

Zawodniczki reprezentujące KPS oraz Nową Dębę to: Sandra Flis, Jagoda Zielińska, Emilia Rębisz, Zuzanna Kotwa, Kornelia Burlikowska, Lena Kosiorowska, Magdalena Urbaniak. Trener- Jacek Szpunar

W kategorii „czwórek” zmierzyło się ze sobą 9 najlepszych zespołów z całego województwa, które walczyły w trzech grupach o wejście do kluczowego pojedynku. Tylko dwa pierwsze miejsca gwarantowały dalszą walkę na Mistrzostwach Polski w Gliwicach. Zespół KPS w składzie : Maria Tereszkiewicz, Julia Tereszkiewicz , Izabela Durlak, Ewa Wiącek oraz Maja Rozmus prowadzony przez trenerów : Joannę Diektiarenko oraz Adama Szpunara, po zaciętej walce uległ zespołom z Krosna oraz Dukli co ostatecznie nie dało awansu do finału w Gliwicach. Nie mniej jednak drużyna nasza należy do czołówki województwa z czego należy być dumnym.

Drużyny KPS Nowa Dęba uczestniczą w rozgrywkach dzięki środkom finansowym przeznaczonym na ten cel przez Gminę Nowa Dęba.

Wspiera nas również firma Dezamet SA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.