… dla Niepodległej

9 i 10 listopada 2018 r. w halach Szkoły Podstawowej Nr 2 w oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odbył się Ogólnopolski Turniej Niepodległości w Piłce Siatkowej i Minisiatkówce Dziewcząt: „Gamy dla Niepodległej”. Turniej ten rozegrany został w czterech kategoriach wiekowych:

1.      Młodziczki
2.      U-12 (czwórki)
3.      U-11 (trójki)
4.      U-10 (dwójki)

Impreza sportowa wpisująca się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski oraz jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej Nr 2 zorganizowana została przez Klub Piłki Siatkowej przy współudziale Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Patronat honorowy objął nad nią Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, który ufundował okolicznościowe puchary oraz statuetki dla najlepszych zawodniczek w każdej kategorii wiekowej. Podczas dwudniowej rywalizacji w czterech turniejach wzięły udział drużyny z klubów:

MKS Gala Skarżysko- Kamienna
MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski
ULKS Chobrzany
UKS SMS Szóstka Mielec
UKS Dwójka Poprad Krynica-Stary Sącz
SMS OSTROWIEC Świętokrzyski
UKS Zaleszany
STS Sandecja Nowy Sącz
SKPS Dunajec Nowy Sącz
MKS Muszynianka Muszyna
UKS 15 Przemyśl
MKS Skałka Annopol
KPS Nowa Dęba

Wyniki w kategorii U-10:
1.      miejsce KPS Nowa Dęba
2.      miejsce STS Sandecja Nowy Sącz
3.      SMS OSTROWIEC Świętokrzyski
Startowało 21 zespołów ( 45 zawodniczek)

W kategorii U-11
1.      miejsce UKS Dwójka Poprad Krynica-Stary Sącz
2.      miejsce MKS Skałka Annopol
3.      miejsce KPS I Nowa Dęba.
Startowało 18 zespołów (60 zawodniczek)

Wyniki w kategorii U-12
1.      Miejsce UKS SMS Szóstka Mielec
2.      KPS Nowa Dęba
3.      STS Sandecja Nowy Sącz
Startowało 12 zespołów (55 zawodniczek)
 
W kategorii młodziczek:
1.      SMS OSTROWIEC Świętokrzyski
2.      STS Sandecja Nowy Sącz
3.      ULKS Chobrzany
Startowało 10 zespołów ( 120 zawodniczek).

Dzięki zgłoszeniu się do turnieju większości z zaproszonych klubów 9. i 10. listopada 2018 r. w Nowej Dębie miała miejsce największa impreza siatkarska w historii naszego miasta. Mieliśmy okazję gościć w naszym mieście ok. 280 zawodniczek wraz z rodzicami i trenerami. Nowa Dębę reprezentowały zawodniczki trenujące w Klubie Piłki Siatkowej pod kierunkiem trenerów i instruktorów: Urszuli Nowak, Joanny Bunio, Roberta Suski, Adama Szpunara oraz Jacka Szpunara.

Słowa podziękowania kierujemy do zawodniczek za godne reprezentowanie naszego miasta zarówno podczas rywalizacji na boisku jak i podczas sędziowania swoim młodszym koleżankom. Dziękujemy również uczniom klas VII, VIII i I gimnazjum za pomoc w organizacji turnieju i znakomite wywiązanie się z roli sędziów młodzieżowych.

Głównym sponsorem KPS jest Gmina Nowa Dęba.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mecze, Wiadomości. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.